Про нас

Наші проекти


Фотогалерея

Ми у соцмережах

wikipedia    facebook

Moy mir    Vkontakte


Земляцтва


Партнери

Новини
22.02.2011 : Киев
Молодь з дарницької бібліотеки вирушила у захоплюючу мандрівку на Вінниччину!
У цьому, 2011 ріці, українці відзначаємо 20-річчя нашої державної незалежності. Чимало цікавих заходів запланували провести до цієї дати працівники Дарницької районної централізованої бібліотечної системи, яку очолює невсипуща і креативна Світлана Головата. Але чи не найцікавіший ¬– заочна, так би мовити, віртуально-вербальна краєзнавча подорож областями України, до якої вони залучають своїх читачів, знайомлячи їх з історією, культурою, літературою, особливостями традицій, звичаїв, специфікою народної кухні кожного куточка України. Гарні враження у дарничан зосталися від «подорожей» по Закарпаттю, Черкащині та Сумщині, у яких їх, крім бібліотекарів, супроводжували уродженці цих країв – відомі письменники, артисти, співаки, політичні та громадські діячі.

А от нещодавно учнівська та студентська молодь Дарниці просто з читального залу дитячої бібліотеки № 157 вирушила у захоплюючу мандрівку на Вінниччину ¬- перлину Подільського краю. Гідами їхніми стали директор цього закладу Валентина Єжова, бібліотекарі Ольга Писана та Леся Сербіна, які не просто зібрали багато матеріалів про Вінниччину, і з великою любов’ю повели учасників «екскурсії» шляхами і стежками її героїчного історичного минулого та не менш звитяжного сьогодення. Перед очима присутніх пропливали безмежні поля, помережені лісосмугами, балками та річками, білохаті села, містечка і міста, овіяні славою, увінчані пам’ятками культури і архітектури самого серця України, до якого велика Леся Українка колись захоплено зверталася: «Красо України - Подолля»…

Приємно, що для тих, хто більше зацікавиться Вінниччиною, або захоче там справді побувати, працівники ЦБС Дарницького району підготували і випустили довідники про цей край, зокрема, й туристичний.

Суттєво доповнив враження від подорожі краєм Гонти і Кармелюка, Леонтовича і Степана Руданського, Михайла Коцюбинського і Василя Стуса виступ письменниці, вінничанки, Галини Тарасюк, яка розповіла про свою малу батьківщину – Теплицький район і село Орлівку, де народилася, зросла, де написала свій перший вірш і першу статтю в районну газету «Зірка», звідки й досі черпає натхнення для творчості. Про своє дитинство, рідний край і його людей вона розповіла в автобіографічному романі «Грішні, чесніші за херувимів», який особливо припав до серця українським читачам. Схвильована віртуальними «відвідинами» рідних місць, письменниця прочитала ранні свої поезії про найсокровенніше – рідне село, батьків, односельчан, а також подарувала бібліотеці власні книжки та примірники «Української літературної газети», де вона є членом редколегії.

Завершилася святкуванні днів Вінниччини у Дарниці, як кажуть вінничани, веселою і приємною оказією – дегустуванням страв, притаманних тільки цій області.


Олеся Сандига
м. Київ

 Звертань: 2339
Фото дня
Вінниччина
"Чечельницька весна"
Вінничани у Києві
Відродження музею М. Леонтовича, Галина Тарасюк на районній художній виставці разом з працівниками культури Теплицького району
Згадай батьківщину
Віртуальний проект Товариства «Вінничани у Києві» створений для інтеграції київських вінничан, полегшення спілкування між ними, встановлення контакту та нових корисних знайомств. Своїм завданням ми також вважаємо і збереження історії Вінниччини, популяризацію її культурних та духовних надбань, вшанування історичних місць та важливих подій, всісвітньо відомих постатей - вихідців з Вінниччини. Пропонуємо Вам ознайомитись з цікавими матеріалами та історіями, які розміщені за посиланням нижче.
Інтерв’ю
Опитування
Який сувенір ви привозите з Вінничини?
Вінницькі цукерки
Горілку ~Nemiroff~
Вінницькій хрін
~Мед Поділля~
Продукти ~АВІС~
Підписка
Я хочу отримувати останнi новини та цiкаву iнформацiю за цiєю адресою:
Погода
Яндекс.Погода
Яндекс.Погода
»   Новини     »   Персоналiї     »   Контакти     »   Наші фото     »   Запрошення до товариства